Pełnym Głosem - letnie warsztaty śpiewu białego

Pełnym Głosem – letnie warsztaty śpiewu białego

1. Wstęp.
2. Terminy. Dla kogo?

3. Prowadzący.
4. Koszt. Miejsce.
5. Program.

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w I terminie
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w II terminie

Dźwięk płynie w dal. Łączy z ludźmi. Otwiera nieznane przestrzenie w naszym wnętrzu. Marzena Motyl i Witold Kozłowski odnaleźli siłę i magię w wielogłosach z dawnej wsi. Dziś uczą śpiewu białego, który jest niczym innym jak naturalną emisją głosu. Nieskrępowaną ekspresją głosową, która pomaga poczuć własną moc i pokonać lęk. Kiedy się rodzimy, nie mamy żadnych oporów, aby wrzaskiem ogłosić własne istnienie. Potem jakoś dziwnie cichniemy. Jakbyśmy ściskali swoje wnętrze, dusili oddech. Dlatego, gdy znów usłyszymy głębię i moc własnego głosu, najczęściej jest to dla nas objawieniem.

Zapraszamy na letnie warsztaty śpiewu białego, które odbędą się w spokojnym zielonym miejscu w Karkonoszach

I termin: 3-9 sierpnia 2016 (również dla osób z dziećmi)
II termin: 10-16 sierpnia 2016
Podgórzyn k. Jeleniej Góry (Karkonosze)

Dla kogo?
Zapraszamy osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodę z głosem i śpiewem. Można przyjechać z osobą towarzyszącą. W I terminie zapraszamy również osoby z dziećmi (zapewniamy opiekę nad dziećmi i zajęcia dla dzieci od 3 lat w czasie warsztatów śpiewu oraz wspólne warsztaty rękodzieła i zabaw tradycyjnych dla dorosłych i dzieci). Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy. 

Warsztaty poprowadzą instruktorzy z Polski, Ukrainy i Białorusi:
– śpiew białoruski – Wiktoria Michno (wokalistka i kierownik artystyczny zespołu GUDA, dyrektorka Szkoły Sztuki Tradycyjnej w Mińsku)
– śpiew ukraiński – Oksana But (muzyk, wokalistka zespołu Buttia)

– śpiew biały dla początkujących – Witold Kozłowski (muzyk, trener Fundacji OVO)
– warsztaty twórcze dla dzieci – Aleksandra Zawłocka (pedagog, animatorka)

Wiktoria Michno
Poprowadzi warsztaty śpiewu białoruskiego oraz tańców białoruskich.

Wokalistka i kierownik artystyczny zespołu GUDA. Dyrektorka Szkoły Sztuki Tradycyjnej w Mińsku zajmującej się upowszechnianiem dawnych tradycji białoruskich, takich jak śpiew, taniec, rękodzieło. Śpiewa od kilkunastu lat w zespole GUDA, na którego repertuar składa się głównie folklor archaiczny pieczołowicie zbierany po różnych zakątkach Białorusi w trakcie ekspedycji terenowych.

oksana

 

Oksana But
Poprowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego oraz tańców ukraińskich.

Śpiewa i gra w rodzinnym zespole „Buttia” z Kijowa. Zespół zajmuje się rekonstrucją autentycznej muzyki lirycznej i obrzędowej Ukrainy oraz tańcami tradycyjnymi. „Buttia” to jeden z zespołów wyrosłych ze środowiska grupy Drewo.
Oksana zajmuje się badaniem i rekonstrukcją tradycyjnej muzyki Ukrainy od 1997 roku. Od 1998 do 2003 roku śpiewała w zespole „Wołodar”, grała na cymbałach i instrumentach perkusyjnych w zespole „Nadobrydzień”.  Historyk i teoretyk muzyki, realizator dźwięku, kulturoznawca o specjalności film i telewizja. Pracuje w Instytucie Filmowym im. I.W.Mikołajczuka. Członek Ukraińskiego Związku Kinematografów.

m.koch image 0221Witold Kozłowski
Autor koncepcji programu. Organizator. Poprowadzi warsztaty śpiewu białego dla początkujących.


Od 18 lat prowadzi warsztaty śpiewu i pracy z głosem. Jego uczniowie są laureatami konkursów i festiwali oraz liderami zespołów muzycznych. Specjalizuje się w naturalnej emisji głosu. Na co dzień prowadzi warsztaty w Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji i jest wokalistą zespołu OVO. Jego metoda pracy nad głosem była prezentowana m.in. na: – Konferencji Logopedycznej na Uniwersytecie Rzeszowskim (2012), – III Ogólnopolskiej Konferencji dla Pedagogów i Instruktorów „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opisana w książkach: – „Głos-język-komunikacja” (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014), – „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005). Pracował jako konsultant wokalny dla wytwórni OPUS FILM, Cieszyńskiego Studia Teatralnego, Teatru Elipsa, Pilskiego Teatru Wirtualnego, zespołów folkowych Vidlunnia, Sudarynja, Tygiel Folk Banda, Pole Chońka, Drewno, Zespołu Regionalnego ISTEBNA. Jako wokalista brał udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Występował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem Grzegorza Brala w latach 1996-1998 (spektakl „Pieśń kozła”). Prowadził warsztaty dla Fundacji Braci Golec, pracowników socjologii Uniwersytetu Łódzkiego i logopedów na Uniwersytecie Rzeszowskim. Współpracował z Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku. Brał udział w wyprawach terenowyc
h do Europy Wschodniej i na Bałkany.

 WITOLD KOZŁOWSKI: Kiedy śpiewam pieśń białym głosem, czuję dźwięk fizycznie w ciele. To są wibracje, które czuję w kościach, plecach, uszach, nosie i czaszce. Jeśli znajdzie się kogoś, kto podobnych rzeczy szuka w śpiewie, to można spotkać się: pośpiewać i wymienić się wibracją. Tak naprawdę pieśni są bardziej dla śpiewaków niż dla słuchaczy. Znacznie większą frajdę ma osoba, która śpiewa, niż ta, która słucha. Po prostu działanie pieśni można poczuć dopiero wtedy, kiedy samemu zacznie się je śpiewać.
Więcej: w artykule-wywiadzie „Rozmawiać pieśnią” kliknij

Poza śpiewem Witold zajmuje się krywulką – biżuterią z drobnym szklanych koralików. Swoje rękodzieło wystawiał m.in. w Warszawie na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2006, 2007), konferencji Hand Made in Poland (Poznań 2011). Strona z jego pracami – Nitka Witka

m.koch image 0225Marzena Motyl
Autor koncepcji programu. Organizator. Poprowadzi gimnastykę oddechową Strielnikowej.

Dyplomowany instruktor emisji głosu (dyplom Uniwersytetu Wrocławskiego) i trener Fundacji OVO. Specjalizuje się w naturalnej emisji głosu. Absolwentka Szkoły Trenerów BAZA 2005. Autorka publikacji „Głos – Twoje narzędzie pracy i ekspresji”. Współautorka książki „Głos – język – komunikacja” (Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2014), gdzie opisała techniki usprawniające emisję głosu, w tym gimnastykę oddechową A.Strielnikowej. Prowadziła warsztaty emisji głosu i gimnastyki oddechowej wg metody A.Strielnikowej na Sesjach Logopedycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Wokalistka zespołu OVO od 1997 r. – zajmuje się praktycznymi aspektami techniki śpiewu białego w tradycyjnej muzyce wokalnej Środkowo-Wschodniej Słowiańszczyzny. To doświadczenie wokalne łączy ze współczesną wiedzą na temat emisji głosu. Jej dziadkowie przybyli na Dolny Śląsk z Kresów – terenów obecnej Ukrainy i Białorusi. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.
Więcej w artykule-wywiadzie „Biały śpiew ma wiele barw” kliknij

olaAleksandra Zawłocka
Poprowadzi warsztaty twórcze dla dzieci.

Pedagog, animatorka kultury, coach. Prowadzi jogę dla dzieci w przedszkolach w Krakowie oraz warsztaty wokalne. Prowadziła zajęcia taneczne we wrocławskich przedszkolach, warsztaty teatralne dla dzieci romskich z Rumunii. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Uczestniczy w XII Akademii Praktyk Teatralnych „Gardzienice”.

 

 

 

KOSZT UDZIAŁU: (zawiera również noclegi oraz pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie)

785 zł (przy wpłacie opłaty rezerwacyjnej 425 zł do 29 czerwca)
455 zł dla dzieci 3-7 lat (opłata rezerwacyjna 245 zł)
555 zł dla dzieci w wieku 8-12 lat (opłata rezerwacyjna 195 zł)
560 dla osób towarzyszących powyżej 12 lat (opłata rezerwacyjna 200 zł)
30 zł/dzień opłata „klimatyczna” dla gości lub osób odwiedzających imprezę (wyżywienie i nocleg – płatne osobno)
Wstęp wolny na ostatni wieczór warsztatowy.
Przy wpłacie po 29 czerwca 2016 opłaty są wyższe o 150 zł.
Nr konta bankowego do przelewu: Volkswagen Bank direct 79 2130 0004 2001 0314 0613 0001

ZGŁOSZENIA do 29 czerwca przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w I terminie
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w II terminie

MIEJSCE: Ośrodek „Karolinka” w Podgórzynie (pokoje 2-,3-, 4-osobowe z łazienkami, całodzienne wyżywienie). Atrakcje turystyczne kliknij tu
DOJAZD: Z Wrocławia do Jeleniej Góry pks-em (ok. 2 godziny), z Jeleniej Góry do Podgórzyna autobusem podmiejskim (ok. pół godziny)

PROGRAM
Każdy tydzień warsztatowy jest odrębną całością z pełnym programem. Program skoncentrowany jest na intensywnym treningu głosowym i pracy nad śpiewem białym na bazie pieśni z dawnych tradycji. Codziennie 4 godziny warsztatów głosowych.

RAMOWY PROGRAM DNIA
I termin (dla „rannych ptaszków” i dorosłych z dziećmi)
8:30 ćwiczenia oddechowo-ruchowe (gimnastyka oddechowa Strielnikowej)
9:00 śniadanie
10:00-11:30 warsztaty rękodzieła (krywulka – łemkowska biżuteria z koralików), warsztaty taneczne (tańce ukraińskie i białoruskie), prezentacje twórcze (Giełda Twórców), zabawy i gry białoruskie
11:45-13:45 warsztaty śpiewu w grupach / warsztaty twórcze dla dzieci*
14:15 obiad
15:15-16:15 warsztaty łucznicze
16:30-18:30 warsztaty śpiewu w grupach / warsztaty twórcze dla dzieci*
19:00 kolacja
20:00 spotkania wieczorne

II termin (dla „nocnych marków”)
9:00 śniadanie
10:00 ćwiczenia oddechowo-ruchowe (gimnastyka oddechowa Strielnikowej)
11:30-13:30 warsztaty śpiewu w grupach
14:00 obiad
15:15-16:15 warsztaty łucznicze
16:30-18:30 warsztaty śpiewu w grupach
19:00 kolacja
20:00 warsztaty tańców ukraińskich i białoruskich, warsztaty rękodzieła (krywulka – łemkowska biżuteria z koralików), prezentacje twórcze (Giełda Twórców)

Rozpoczęcie warsztatów pierwszego dnia o godz. 18:00, zakończenie ostatniego dnia o godz. 14:00.

* Warsztaty twórcze dla dzieci od 3 lat (tylko w I terminie) – w czasie warsztatów głosowych dla dorosłych.
W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję uczestniczyć w wielozmysłowych działaniach (ruchowych, tanecznych, rytmicznych, językowych, plastycznych), opartych na poznawaniu różnych kultur. Oprócz śpiewu i piosenek również w tańcu, pląsach, tradycyjnej zabawie, rysunkach, wyklejankach itp. kształtować będą wrażliwość na muzykę. Warsztaty dadzą dzieciom okazję do wyrażania przeżyć emocjonalnych i estetycznych jak również możliwość lepszego poznania siebie i innych dzieci.

Warsztaty śpiewu w grupach (śpiew ukraiński / śpiew białoruski / śpiew biały dla początkujących): podział na grupy nastąpi na miejscu po Warsztatach Otwartych (w tym czasie będziesz mógł wziąć udział w różnych warsztatach i nauczyć się wspólnie z innymi tych samych pieśni). Istnieje również możliwość zapisania się do konkretnej grupy już przy zgłoszeniu (zalecamy tę opcję, jeśli z góry wiesz, że zależy Ci na udziale w konkretnej grupie).

Poza warsztatami głosowymi, dodatkowo w programie – zajęcia otwarte (dla chętnych, również dla osób towarzyszących i gości):
gimnastyka oddechowa metodą Strielnikowej
warsztaty tańców ukraińskich
warsztaty tańców białoruskich

warsztaty krywulki – łemkowskiej biżuterii z koralików
łucznictwo tradycyjne
opowieści i prezentacje (Giełda Twórców)
spacery w góry
niezapomniane spotkania z ludźmi w przyjaznej atmosferze

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
Fundacja OVO dla Kultury i Edukacji
fundacjaovo@gmail.com
663 336 963